Dětský pěvecký sbor založila v roce 2008 Mgr.art. Eva Němečková. Navázala tak na práci menšího sboru, který po dlouhá léta vedla paní učitelka Marie Brožovičová. Členy nejsou pouze žáci studující sólový zpěv, ale i další žáci hudebního oboru, kteří zde mají možnost kultivovat svůj pěvecký projev a rozvíjet muzikálnost. Sbor se neuzavírá ani pro žáky z nehudebních oborů a žáky jiných škol. Zpíváme nejen klasické skladby, které bývají podmínkou na soutěžích a festivalech, ale také písně populární a písně z filmů, které jsou dnešním dětem velmi blízké. Sbor vystupuje nejen na velkých celoškolních projektech, ale také i na pravidelných koncertech a akcích školy (koncert pro Vážku, Dušičkový koncert, vánoční koncerty). Motivující je i spolupráce se školními hudebními soubory jako jsou např. rocková kapela, smíšený žákovský orchestr, cimbálová muzika atd...

Eva Havlíková, vedoucí sboru

20150326 102139 1 Rosenka v akci 1 ppravy na sout 1 Zlat psmo v krajsk pehldce sbor 1 pevecky sbor1 pevecky sbor2