sólový zpěv

„Kdo umí zpívat a smát se,ten se neleká žádného neštěstí!"
Žádný hudební nástroj není tak tvárný a výrazově bohatý jako lidský hlas, který jednotně spojuje řeč i tón.
Do prvního ročníku ZUŠ přicházejí žáci s určitými uměleckými předpoklady a různou mírou talentu. Avšak ve většině případů bez jakýchkoliv pěveckých návyků a v závislosti na věku i s různým stupněm zralosti hlasu. Trpělivou a důslednou prací, správným technickým vedením a vhodným metodickým postupem lze docílit správného vývoje hlasu a přirozeného uměleckého růstu. Studium probíhá od 6-ti let až do dospělosti. Žáci sólového zpěvu se také od 4. ročníku učí kolektivní spolupráci v dětském pěveckém sboru. Dále se prezentují na pravidelných akcích školy, celoškolních projektech, pěveckých soutěží a podílí se také na spolupráci napříč všemi obory školy. Po zvládnutí základních pěveckých technických dovedností se děti můžou uplatňovat jako sólisti školní rockové kapely, cimbálové muziky, smíšeného žákovského orchestru, akordeonového souboru a dalších. Pro velmi talentované děti je možnost rozšířeného vyučování a příprava k přijímacím zkouškám na pěvecká oddělení konzervatoří a středních pedagogických škol.

Matěj Mička - 1. místo v ústředním kole národní pěvecké soutěže v sólovém zpěvu Okresní soutěž - Eliška Petrželková 3. místo, Anna Šrámková 1.místo s postupem do krajského kola, Miriam Strachotová 2.místo Krajské kolo - Eliška Rudžiková i Kristýna Gažáková získaly 2. místo Eliška Rudžiková - 1. místo v okresní soutěži s postupem do krajského kola Kristýna Gažáková 1. místo v okresní soutěži s postupem do krajského kola Matěj Mička 1.místo a postup do krajského kola, Veronika Janoušková 1.místo vítězky okresního kola Veronika Janoušková a Alice Jakšová absolventky

Vyučující pedagogové:
zpev