Flétnový soubor v minulosti založila paní učitelka Mgr. Alena Březovská. V současné době jej vede paní učitelka Lucie Chumlenová. Soubor navštěvují zejména žáci od 3. ročníku hry na zobcovou flétnu, ale mohou se zapojit i žáci studující hru na příčnou flétnu. Velkou radost nám v souboru dělají i žáci, kteří již studium hry na nástroj v ZUŠ ukončili nebo studují jiný hudební nástroj. Hra ve flétnovém souboru je inspirativní a zábavná - hudba má být radost! V repertoáru máme lidové písně, barokní tance, ale i moderní skladby upravené pro flétnový soubor (některé s klavírním doprovodem či hudebním podkladem). Naši ZUŠ reprezentujeme na nejrůznějších kulturních akcích - např. ZUŠ FEST, Dušičkový koncert, Vánoční vystoupení ZUŠ nebo třeba rádi potěšíme seniory na DPS.

Lucie Chumlenová, vedoucí souboru

Veseli 2023 flétny